Українa, м. Київ, пров. Геофізиків, 12
e-mail:

моб: (067) 759 01 19
т/факс: (044) 222 73 28

Українa, м. Київ, пров. Геофізиків, 12
e-mail:
Категорії



Лиття


Ливарне виробництво – це процес отримання литих заготовок шляхом заливання розплавленого металу у форми, порожнина яких повторює конфігурацію виливки. При охолодженні метал твердіє та приймає конфігурацію порожнини форми.


литтям отримують різноманітні конструкції виливків масою від декількох грам до 300т, довжиною від декількох сантиметрів до 20м, зі стінками товщиною 0,5-500 мм. Виливки одержують із чорних сплавів (чавуни, сталі) та кольорових сплавів (алюмінієвих, магнієвих, мідних, цинкових, титанових та ін.).


Різні сплави мають різні ливарні властивості


Художнє лиття - це виливок художніх творів з металів, полімерів (вулканізованих або хімічно, що затверджуються). З металів найчастіше це золото, срібло, бронза, олово, мідь, чавун, алюмінієві сплави. З полімерів використовуються гуми, силікони, пластизоль ПВХ.


Історія художнього лиття

Документально підтверджено, що мистецьке лиття було розвинене багато тисяч років тому. У Єгипті знайдені скульптури, відлиті з бронзи, що датуються 3-м тисячоліттям до нашої ери, в Китаї - 2-им тисячоліттям до нашої ери. Також художнє лиття широко використовувалося у Стародавній Греції та Стародавньому Римі. Пік художнього лиття з бронзи припав на 17-XVIII століття в Західній Європі, коли будь-яка більш-менш багата людина хотіла увічнити себе в статуях та епічних композиціях.

На Русі художнє лиття було розвинене з 11 століття, коли відлив дзвонів став мистецтвом. У 16-17 століттях у Росії з'явилися чудові майстри-ливарники (Чохов, Дубінін, Моторини), які спеціалізувалися не лише на дзвонах, а й на відливі гармат.

Литі вироби за індивідуальним проектом Ви можете замовити

в компанії "Сталева Леді"


Етапи художнього лиття

Художнє лиття під замовлення дозволяє виготовити різні вироби. Як правило, воно складається із певної кількості етапів.

Першим етапом художнього лиття є підготовка ескізу. Варто зазначити, що даний ескіз обов'язково має бути дуже точним, а також у ньому повинні враховуватися навіть найменші нюанси майбутнього виробу. Завершальною стадією роботи над ескізом вважається розробка креслення. Тому що саме з цього креслення надалі відбуватиметься художнє лиття на замовлення.

Наступним етапом вважається підготовка моделі та форми. Найчастіше модель виготовляється з гіпсу, дерева, пластику та інших матеріалів. Поверхня моделі обов'язково має бути рівною та гладкою.

Третім етапом художнього лиття є формування. Цей процес дуже складний і для його здійснення необхідна спеціальна піщана суміш. Суть етапу формування полягає в тому, що спеціальні форми заливаються розжареним металом. Саме цей метал і створює виливок.

Після того, як форму створено, здійснюється її заливання. Коли здійснюється лиття з латуні бронзи алюмінію чавуну, то даний етап є одним із найвідповідальніших. Все це через те, що саме на цьому етапі може з'явитися зовнішній шлюб.

Наступним етапом є вибивання форми. Після того, як металу буде надано необхідну конфігурацію, варто видалити форму. Це робиться після охолодження виливка.

Художнє лиття з металу має також такий етап, як обрубування. На ньому здійснюється видалення заток, литників, прибутків, а також випорів.

Після всього цього виріб можна вважати практично готовим. Але, щоб замовлення на лиття в Києві насправді було художнім, виробу необхідно надати акуратного вигляду. Для цього його дуже ретельно очищають. Робиться це вручну за допомогою спеціальних щіток. Після очищення поверхня виробу має ідеально гладку поверхню, на яку можна наносити, якщо потрібно, патину та лак або просто пофарбувати. Завдяки всьому цьому Ваше замовлення на лиття у Києві матиме дуже чіткий та виразний зовнішній вигляд. Варто зазначити, що цей процес художнього лиття є дуже трудомістким і вимагає великої уважності, обережності та акуратності.


Ви відвідали офіційний інтернет-сайт компанії  «Сталева Леді».

Наша компанія займається професійним виготовленням кованих виробів будь-який складності, а також виробництвом та продажем комплектуючих для виготовлення кованих виробів.
Художня ковка та ковані вироби за привабливими цінами.

© 2024 "Сталева Леді" - офіційний сайт Київської кузні
Розробка - Студія Профі Плюс - створення сайту